Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

укр
рус
eng

Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

Ціни на житло змінюються, уточнюйте.
  • Надія Київ ...
  • Александр Киев ...
  • Ирина Дани Житомир ...
  • Лилия Мелитополь ...

Будівництво парків у Львові

У ті роки коли необхідно було відбудовувати зруйноване війною господарство, вирішувати питання індустріалізації та поліпшення соціальних умов життя трудящих, знайшлися сили й кошти, щоб створити зелені зони, парки, спорудити пам’ятники.

В рік закінчення Великої Вітчизняної війни за проектом архітектора В.Афанасьєва в невеликому сквері на вул. Леніна (нині Личаківська) був споруджений пам’ятник танкістам визволителям Львова від немецько-фашистських окупантів. На п’єдесталі з великих гранітних брил з написом « Вічна слава героям гвардійцям-танкистам Армії генерала-полковника Лелюшенка, що полягли в боях за свободу й незалежність Великої Радянської Батьківщини» встановлений бойовий танк, екіпаж якого звільняв місто.

В 1952р. на плато, що підіймається над східною частиною міста, за проектом А. Натальченка, Г. Швецько - Вінецького, І. Персикова споруджено великий меморіальний комплекс «Пагорб Слави», де покояться воїни, що загинули, звільняючи Львів і область. Місце вибрано не випадково: тут було поховано понад тисячу російських воїнів, які полягли на Галицькій землі в першу світову війну в серпні-вересні 1914р.

Ми можемо надати Вам можливість зняти квартиру у Львові подобово недорого без посередників поблизу «Пагорба Слави» і організувати екскурсію.

Прямокутна територія меморіалу площею 0,73 га обведена кам’яною огорожею, що має вигляд лаврових гірлянд з геральдичними щитами із з зображенням емблем родів війск. Вхід оформлений двома пілонами з червоного пісковику, виконаними у формі опущених знамен, що символізують скорботу за загиблими синами Вітчизни. По осі входу встановлено чашу з Вічним вогнем.

На центральній алеї знаходяться могили 26 Героїв Радянського Союзу, оформлені у вигляді двох гранітних півкругів з бронзовим вінком. По осях поперечних алей над братськими могилами здіймаються бронзові скульптурні композиції «Присяга» та «Батькивщина-Мати» (скульптор М. Лисенко), «Воїн із знаменом» (скульптор В. Форостецький) і обеліск російським воїнам, які полягли в боях у 1914р. Праворуч від входу знаходиться могила легендарного розвідника, Героя Радянського Союзу М. Кузнецова, що загинув у березні 1944р. у с. Боратин Бродівського району Львівської області. Його прах в урочистій обстановці був перенесений на «Пагорб Слави» 27 липня 1960р. На могилі встановлений надгробок з червоного граніту з бронзовим барельєфом Героя (архітектор М. Федик, скульптор В. Подольский).

В архітектурі меморіалу велику роль відіграють зелені насадження: плакучі верби, квіти й кущі. На зелені газонів чітко вирізняються 255 надгробків індивідуальних поховань. Вдала архітектурно-планувальна композиція, монументальність і ансамблевість комплексу ставлять його в ряд кращих меморіальних споруд України.

До 40-річчя визволення Львова від німецько-фашистських загарбників здійснена реставрація братських могил, пілонів входу, огорожі меморіалу, виконана реконструкція надгробків індивідуальних поховань, упорядкована та озеленена територія (архітектор М. Федик). Перед входом до меморіалу в реконструйованому будинку школи створено музей «Пагорб Слави», де експонуються особисті речі героїв і документи, що розповідають про їх ратні подвиги.

У перше повоєнне десятиріччя значна увага приділялася озелененню міста. На вулицях і площах були висаджені дерева, в збудованій частині міста на вул. Миру (нині С. Бендери), О. Марченка (нині Братів Тершаківців), Ярослава Мудрого, Б. Хмельницького, 1 Травня (нині Городоцька) з’явилися нові сквери. Закладено кілька великих зелених масивів.

В 1952р. на місці колишніх цегельних кар’єрів і пустирів між вулицями Дзержинського (нині Д. Вітовського), Стрийською, Гвардійською розпочато створення парку ім. Б.Хмельницького (парк Культури) площею 25 га. Основою планувальної композиції стала головна пішохідна алея, що зв’язала вулиці Д.Вітовського і Стрийську. До неї тяжіють основні видовищні споруди.

У верхній частині парку до 1965р. діяла сільськогосподарська виставка, що складалася з вигадливих за архітектурою дерев’яних та кам’яних павільйонів, спроектованих львівськими архітекторами Я. Новаківським, П. Контом, Д. Консуловим, І. Базарником та іншими. Поруч були збудовані Зелений театр на 1800 місць, футбольне поле з трибунами на 4 тис. місць, літня естрада, ресторан, комплекс дитячих ігрових майданчиків.

У нижній частині парку на основі типового проекту зведено кінотеатр «Дружба» (архітектор С.Соколов). Входи до парку оформлені оригінальними колонадами, одну з яких ліквідовано під час спорудження Монументу бойової слави Радянських Збройних Сил на вулиці Стрийській. Парк є свідченням того, як протягом трьох років за активної трудової участі мешканців міста колишній пустир перетворився в квітучий куточок і центр культурно-масової роботи. Наші квартири у Львові розташовані поблизу парку Культури, Вам надасться можливість побачити цей красивий парк.

Улюбленим місцем відпочинку львів’ян і гостей міста, справжньою перлиною садово-паркового мистецтва є Стрийський парк, заснований наприкінці ХIХ ст., - пам’ятка садово-паркового мистецтва республіканського значення. Основа планування парку-глибока долина, якою колись протікав струмок Сорока, перетворена в пішохідний зв’язок північ-південь між вул. Конєва (нині Паркова) та І. Франка.

Парк розпочинається з партерної частини. Вхід вирішений у вигляді легкої аркади корінського ордера, що напрочуд гармонійно вписалася в ландшафт (1952р., архітектор Г. Швецько- Вінецький).

У парку зібрано понад 200 видів і форм дерев та кущів. Серед них є вихідці з Середземномор’я, Північної Америки, Далекого Сходу, Середньої Азії. Тут ростуть екзотичні породи – червоний дуб, тюльпанове дерево, магнолія, сосна Веймутова, червонолистий бук, японський бузок, махровий глід, манжурська аралія і надзвичайно рідкісна на земній кулі рослина – гінкго дволопатне.

В радянський час багато зроблено для догляду і розвитку парку: до 60 га розширено територію за рахунок освоєння колишніх пустирів і невпорядкованих ділянок, встановлено нову чавунну огорожу, висаджено нові породи дерев і кущів. Реконструйовані оранжерея, в якій зібрано близько 100 видів теплолюбних рослин, і водяний каскад з декоративним озером.

Львів’яни турботливо оберігають Стрийський парк. Цю чудову пам’ятку природи. В 1985р. розроблено проект реставрації та ландшафтної реконструкції, яким передбачаються подальші роботи з його благоустрою.

Ми завжди надаємо вам можливість орендувати квартири в Львові подобово біля пакових зон Львова.

Зелене й ландшафтне будівництво поширювалося і в приміській зоні. В 1953р. у прилеглому до міста Винниківському лісі створено штучне озеро. На ньому влаштовано водну та човнову станцію, пляжі. В долині річки Щирек на площі понад 400 га розкинувся гідропарк Глинна-Наварія. Тут на берегах просторого штучного озера завдовжки понад 5 км і завширшки 1 км збудовано бази відпочинку та водно-спортивні комплекси. Ці місця біля озер є улюбленими зонами літнього відпочинку львів’ян.

Розвиток зелених насаджень загального користування, значне промислове й житлове будівництво, нові клуби, кінотеатри та учбові споруди переконливо свідчать про соціальні здобутки і звершення в містобудуванні та архітектурі. Протягом повоєнних п’ятирічок із міста з дрібним кустарним виробництвом Львів перетворився на один з найбільших промислових і культурних центрів України.