Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

укр
рус
eng

Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

Ціни на житло змінюються, уточнюйте.
  • Надія Київ ...
  • Александр Киев ...
  • Ирина Дани Житомир ...
  • Лилия Мелитополь ...

Місто Данило Галицького

З міста, звідки ні глянь, скрізь видно Замкову гору, яка увінчана ажурними палітурками телевізійної вежі. А із Замкововй гори Львів як на долоні - його основні вулиці, шосе, дороги. То тут, то там височіють башти, куполи, шпилі.

оренда квартири у Львові подобовоцентральна частина Львова

В середині ХIII століття на берегах Полтви влаштувався галицький князь Данило Романович.

Час був складний, важкий. Зі сходу накочувалися татарські орди, спалюючи і спустошуючи все на своєму шляху. Протидіяла князеві і боярська опозиція, що зміцнилася в Галичині і «гірській країні Перемишльській».

Видатний державний чоловік, полководець і дипломат, «другий після Соломона», за словами літописця, Данило Галицький не відступав перед зовнішніми і внутрішніми ворогами. У боротьбі з ними він спирався на підтримку тих, що швидко ростуть у міцніючих містах. Напевно, в 50-х роках ХIII століття князь закладає нове місто - Львів, названий їм так на честь свого сина і спадкоємця. Зображення лева стає гербом міста.

Першу згадку про Львів ми знаходимо в стародавньому Волинсько - Галицького літопису. Розповідається про пожежу міста Холм. Історики встановили дату цієї пожежі, що трапилася під час набігу татарського хана Куремси на Волинь-1256 рік. Цю дату і прийнято вважати роком народження Львова.

Щорічно Львів святкує своє народження. В цей період часу оренда житла Львів подобово дуже актуальна тому що святкування дня Львова завжди супроводжується численними гуляннями і виступами творчих колективів під відкритим небом.

«Дитинство» міста було неспокійним. Вже через декілька років хан Бурундай змусив галицько-волинських князів знести зведені ними фортеці. У 1286 році татари намагалися знов оволодіти містом. Проте безуспішно.

Львів вижив, зміцнів, дещо розрісся. Оплот княжої влади, він ставав великим торговельно-економічним і культурним центром. Тут схрестилися важливі шляхи з Києва до Західної Європи, від Черноморья і Валахії - до берегів Балтики. При князеві Льві і його наступниках місто було у свій час фактичною столицею Галицько-Волинського князівства. Львів мав і велике оборонне значення.

Майже все життя Данило Галицький провів в бойових походах: воював з німецькими лицарями і татарськими ханами, угорцями, поляками, литовцями. Але за ратними подвигами галицькі князі не забували піклуватися про свої міста - Галич, Холм, Володимир-Волинський, Звенигород, Містечко, Львів та інші, - розширювали їх, відбудовували.

Історія опинилася до Львова жорстокою. Нашестя поляків і литовців в середині ХIV століття, грандіозні пожежі 1381 і 1527 років, десятки облог і штурмів. Перебудови в подальших століттях майже начисто знищили пам'ятники тих далеких часів. Лише зусиллями декількох поколінь учених виявилося все ж таки можливим в найзагальніших рисах відтворити зовнішність княжого Львова.

Як і більшість староруських міст, Львів складався з трьох частин. На горі - детинець, іншими словами фортеця, оточена могутніми стінами, валами, ровами. За ними знаходився княжий замок, оборонні споруди, сторожова башта, арсенал; у детинець вели укріплені ворота.

Біля підніжжя Замкової гори, де зараз вулиця Богдана Хмельницького, а раніше проходив Волинський шлях, сполучаючий Галич і Коломию з Волинню і далі з Києвом, розкинулося Окольне місто, Підгороддя, або Підзамче. Там де на початку вулиці Богдана Хмельницького нині розбитий сквер, знаходився Старий Ринок - торговий центр княжего Львова.

Саме тут ви можете орендувати квартири у Львові подобово в центрі, вийшовши з яких ви потрапите на площу Старий Ринок.

Стародавня назва вулиці «Під брамою» (під воротами), що існує зараз, указує нам місце, де стояли ворота Окольного міста. За укріпленою огорожею його знаходилися палац князя, домівки бояр і дружинників. Про кількість і національний склад населення Підгороддя свідчать і існувавщі тут в ХIII-XIV сторіччях численні храми. Серед них налічувалися щонайменше два католицькі костьоли, три вірменські церкви і більше десяти православних.

Основна маса ремісників, купців, міської бідноти селилися за межами Окольного міста, по берегах Полтви із Західної, Північної і Південної сторін Замкової гори. Цю частину називали пригородом, передмістям або посадом.

Молодий Львів жив бурхливим і напруженим життям. Війни і облоги перемішалися роками мирної праці, і тоді сюди стікалися багато купців і ремісників, що бігли від татар. Далеко рознеслася слава про майстерних львівських ливарників, ковалів, ювелірів. До наших днів дійшов чудовий пам'ятник стародавнього львівського ремесла - дзвін церкви св. Юри, датований 1341 роком.

У княжому Львові осідала безліч іноземців. Вірмени, поляки, німці, угорці, татари, євреї, греки, молдавані, італійці і навіть сарацини - справжній Вавілон. Потягнулися із заходу і католицькі місіонери, що намагалися закріпитися у Львові, перетворити його на форпост Ватикану на російських землях.

У південній стороні міста відбудовувався польський квартал; у північній - вірменський; ще північніше селилися татари, на березі Полтви євреї. Зрозуміло, переважаючим населенням залишалися місцеві жителі-русини. Як вони називали себе тоді. Але приток чужоземців свідчило про інтенсивне економічне і культурне життя міста.

На ті часи Львів був великим і жвавим центром. Наш сайт проінформує (по можливості) і ознайомить вас зі всією історією Львова, то що не опишемо ми вам розкажуть наші екскурсоводи.

На жаль, не збереглося ні зображень Львова, ні докладних описів. Про те, як виглядало тоді місто, можна судити лише з непрямих даних і знахідок археологів. Мабуть, що вже в першій половині XIV століття на Замковій горі знаходилося кам'яне укріплення; кам'яними були і деякі храми. Під час розкопок, які знаходились поряд з Князевою горою були знайдені фрагменти білокам'яних колон, прикрашених рельєфами - стилізованими зображеннями фігур, рослин, птахів (зберігаються в Львівському історичному музеї). Не виключена ймовірність, що це залишки палацу Льва Даниловича, що княжив в 1264-1301 роках.