Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

укр
рус
eng

Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

Ціни на житло змінюються, уточнюйте.
  • Надія Київ ...
  • Александр Киев ...
  • Ирина Дани Житомир ...
  • Лилия Мелитополь ...

Реконструкція житла у Львові після війни

У перші повоєнні п’ятирічки у Львові швидко зростає кількість міського населення: в 1945р. тут мешкало 180 тис.осіб, у 1950р. воно збільшилося на 70%, а в 1955р. перевищило рівень 1945-го в 2,2 рази. Це висунуло на перший план проблему житлового будівництва.

Якщо одразу після війни здебільшого відбудовували зруйновані будівлі та іноді споруджували тимчасові дерев’яні житла для будівельників промислових підприємств, то вже в 1950-1955 рр. введено 56,3 тис. м. кв. житла в нових будинках, а в 1956-1959 рр. житлова площа збільшилася на 258,2 тис. м.кв. За п’ятнадцять повоєнних років житловий фонд міста зріс у 1,5раза.

За вдалий приклад реконструкції можна вважати відбудований за проектом М. Микули житловий будинок на просп. Свободи 1/3. Виконана в нейтральних формах надбудова четвертого поверху завдяки єдності ритму й масштабу органічно поєдналася з одним із кращих у місті фасадів у стилі класицизму. Всередині виконано перепланування і створено належні санітарно – побутові умови для проживання.

Наш сайт може запропонувати вам квартири Львова подобово або орендувати квартиру Львів в сусідньому будинку на проспекті Свободи.

Проектування нових багатоповерхових будинків здійснювалося переважно за індивідуальними проектами, з урахуванням вимог забудови конкретних майданчиків. Особливого важливого значення надавалося вирішенню перехресть міських вулиць.

Тут, як правило, застосовувався характерний для історичної забудови прийом виділяти кути будівель активною архітектурною пластикою і акцентувати виразними вінцевими елементами. Так, ріг чотириповерхового житлового будинку на перехресті вулиць Коновальця і Черняховського виділений п’ятиповерховим об’ємом, що вивершений трикутним фронтоном з обелисками (архітектор В. Сагайдаківський). Виразну пластику фасадів формують зблоковані вертикально відкриті еркери-балкони і ритм арочних прорізів вбудованої продовольчої крамниці.

Цікаве вирішення будинку на перехресті вулиць Городоцької та Ярослава Мудрого досягнуто завдяки зміщенню один стосовно одного двох об’ємів, що утворюють на розі майданчик перед вбудованою крамницею. (архітектор Я. Назаркевич).

З особливою відповідальністю зодчі ставилися до будівництва в історичному центрі міста, де саме оточення зобов’язувало знайти відповідне архітектурне вирішення, врахувати масштаб і характер прилеглих споруд. Усім цим вимогам відповідає шестиповерховий житловий будинок на вул. Гнатюка,3, спроектований архітектором М. Микулою. У цьому будинку ми також можемо надати вам зняти квартиру Львів, в центрі міста.

Поставлений по червоній лінії забудови кварталу поряд з Музеєм етнографії та художнього промислу, він відрізняється лаконичним архітектурним вирішенням і не дисонує з пластично насиченим фасадом сусідньої споруди. На першому поверсі розміщено дві крамниці, розділені проїздом у внутрішньоквартальний простір. Арочні прорізи вітрин і проїзду перегукуються з аналогічним мотивом музею.

Завдяки гарно промальованим деталям, опорядженню теразитовим тиньком житловий будинок органічно вписується в забудову вулиці, що сформувалася в ХIХ – на початку ХХ ст.

В середині 1950-х років значного розвитку набуло малоповерхове будівництво, яке здійснювалося з використанням коштів промислових підприємств і різних організацій. У зв’язку з цим були проведені конкурси на розробку проектів одно, двоповерхових чотириквартирних будинків. При цьому використовувалися кращі традиції садибної забудови міста першої половини ХХ ст. в районах Новий Львів, Професорська колонія тощо. І досвідчені зодчі, й творча молодь з великим бажанням відгукнулися на заклик взяти участь у будівництві соціалістичного Львова.

Одним з кращих районів садибної забудови слід вважати селище Жовтневе (Левандівка). Його автори Г. Швецько – Вінецький, М. Вензелович, Л. Тимченко (1958р.) використали кращі конкурсні проекти одноповерхових з мансандрами і двоповерхових зблокованих будинків на дві квартири. Переважали спарені будинки з окремими входами й невеликими (до 300 м.кв.) садибами, забезпечені сучасним інженерним обладнанням.

Широко застосовувалися квартири з кухнями, санвузлами, вітальнями на першому поверсі та спальнями з ванною на другому. Шкода, що внаслідок поганого утримання, порушення принципу поквартирного заселення, недостатньо високої якості будівництва більшість цих споруд втратила первісний архітектурний вигляд.

Селище складається з прямокутних кварталів, у яких будинки згруповані за об’ємно-просторовими і типологічними характеристиками. В 1956р. закладено районний парк, у якому поєднується регулярне й ландшафтне планування, створені мальовничі куточки з майстерно поєднаних плакучих, пірамідальних, кулеподібних і строкатолистих форм дерев та кущів.