Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

укр
рус
eng

Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

Ціни на житло змінюються, уточнюйте.
  • Надія Київ ...
  • Александр Киев ...
  • Ирина Дани Житомир ...
  • Лилия Мелитополь ...

Післявоєнний Львів

Розвиток капіталізму в Галичині супроводжувався поглибленням класових протиріч, невпинною боротьбою пролетаріату за соціальне та національне визволення. В літопис цієї боротьби славні сторінки вписані і пролетаріатом Львова, віковічні мрії і бажання якого сповнились у вересні 1939 року. 4 грудня 1939р. Львів став центром новоствореної області Радянської України.

Під час соціалістичної перебудови були ліквідовані економічні основи капіталістичного способу виробництва, стверджувався новий, соціалістичний лад.

Широким фронтом розгорнулися реконструкція промислових підприємств, будівництво житла, об’єктів комунального господарства і транспорту. Трудівники з підвалів, землянок, трущоб переселялися в добре влаштовані квартири. Дані квартири збереглися в своєму первозданному стані і зараз, які надалі удосконалили і вони перетворилися на більш комфортабельні.

Наш сайт «Оренда квартир у Львові, Трускавці, Моршині, Східниці» зможе Вам надати можливість зняти квартири Львів або зняти будинок як в центрі так і на околиці.


30 січня 1940р. засновано львівську організацію Спілки радянських архітекторів, яка на той час єднала близько 200 зодчих. До міста прибула група київських спеціалістів на чолі з відомим на той час архітектором О. Кас’яновим, який став головним архітектором Львова.

Побудова соціалізму вимагала нового осмислення подальших шляхів розвитку міста. Вже в 1940р. почалася розробка генерального плану (архітектори О. Кас’янов, Р. Пеньковський, В. Лейберц). В його основу були покладені принципи соціалістичного містобудування, націлені на створення найкращих життєвих умов для всіх мешканців, а також розроблені ще у 1938р. пропозиції Р. Пеньковського по вдосконаленню схеми транспорту і планувальної структури міста.

Але мирну працю перервав віроломний напад фашистської Німеччини. Під час окупації Львова німецько-фашистські загарбники знищили 74 промислових підприємства, завдали значної шкоди окремим цінним будівлям і спорудам, вивезли до Німеччини багато творів мистецтва, пам’яток культури. 27 липня 1944 р. війська 1-го Українського фронту визволили Львів.

У відбудований період народного господарства велику допомогу місту подали Радянський уряд і братні республіки нашої країни. Зокрема передбачалося до кінця 1945р. ввести до ладу 157 заводів і фабрик, збудувати ряд підприємств металообробної, легкої, харчової і будівельної галузей промисловості.

Лише в 1945р. на відбудову промисловості та комунального господарства було виділено 80,8 млн. крб. Вже тоді закладено основи відомих у нашій країні об’єднань «Кінескоп», «Автонавантажувач», заводи «Львівприлад», Львівський автобусний, фірми « Прогрес» тощо.

Повоєнну забудову Львова, як і всю радянську архітектуру цього періоду, визначала орієнтація на використання класичної архітектурної спадщини. Деякий відтінок історизму, стримане застосування декору і характерних для міста облицювальних матеріалів – теразитового тиньку, природного каменю- сприяли органічному злиттю нових будівель з міським середовищем, що склалася історично.

Значну роль у розвитку будівництва й архітектури відіграли вихованці Львівського політехнічного інституту. Лише протягом 1945-1950рр. було випущено близько ста кваліфікованих фахівців, що активно взялися за вирішення актуальних завдань практики. Щоб надати братню допомогу, з інших міст до Львова прибули обдаровані майстри, які взяли участь у проектуванні та будівництві: В. Шапаренко, Г. Швецько-Вінецький, А. Натальченко, І. Персиков, П. Конт, А. Бахматов, Г. Скупченко, П. Юдкін, Л. Каменська, Л. Нівіна та ін.

Розвиток повоєнного Львова визначався прогресивними принципами радянського містобудування, що розглядало планування й забудову міста як єдине ціле, без контрасту між центром і околицями, враховуючи історично створену структуру міста, його озеленення та впорядкування.

В організованому Львівському облпроекті під керівництвом архітекторів А. Натальченка та Г.Швецько- Вінецького розпочалась підготовка відповідних проектних обґрунтувань для створення генерального плану розвитку міста.

У генплані дістала подальшого розвитку висунута в 30-ті роки інженером І. Дрекслером ідея створення Великого Львова, яка передбачала зростання міста за рахунок населених пунктів приміської зони і перетворення історично утвореного радіального планування в радіально-кільцеве.

В межі міста входили села: на півночі – Голоско та Збоїська, на сході – Кривчиці, Пасіки Зубрицькі, Пасіки Галицькі, на півдні – Козельники, Сокільники, на сході – Сигнівка, Левандівка.

В основу генплану був покладений принцип збереження планування й забудови центрального району, що мав величезну історико-архітектурну цінність. Велика увага приділялася упорядкуванню проспектів і площ – головної планувальної осі загальноміського центру. Значно розширювалася територія скверів, парків і зон масового відпочинку.

Наш інформаційний портал зможе Вам повною мірою надати екскурсії по Львову.

Вперше в історії міста передбачено функціональне зонування території, при якому виділялися спеціальні території для промислових зон.

Однак темпи промислового розвитку випередили прогнози і порушили принципи зонування. Так, здійснювалося будівництво великих промислових підприємств на базі дрібних фабрик і майстерень капіталістичного періоду, що містилися на обмежених територіях в житлових районах.

Внаслідок цього виникли труднощі в організації транспортного обслуговування й раціонального розвитку інженерних мереж, порушено санітарні зони, завдано певної шкоди природному середовищу. Помилкою було й те, що в межах міста розмістили значну кількість (до 40%) малоповерхового житлового будівництва. Це призвело до нераціонального використання територіальних ресурсів.

В історичній частині Львова, центрі, до теперішнього часу всі будинки малоповерхові. Туристи із задоволенням прагнуть зняти квартиру у Львові подобово саме в історичній частині Львова. Всі ці квартири з євроремонтом і обладнані всім необхідним для проживання.

Допущені прорахунки сталися з вини не тільки авторів генплану, але й планових органів, які підготували недостатньо обґрунтовані прогнози розвитку галузей промисловості і міста в цілому.