Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

укр
рус
eng

Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

Ціни на житло змінюються, уточнюйте.
  • Надія Київ ...
  • Александр Киев ...
  • Ирина Дани Житомир ...
  • Лилия Мелитополь ...

Центральна будівля Львова - ратуша

Ратуша, яка знаходиться в центрі площі Ринку, - значна і імпозантна, з високою 65-метровою баштою і двома кам'яними геральдичними левами, що охороняють головний під'їзд. Зараз тут розміщується міська адміністрація міста Львова.

Найбільш рання згадка про ратушу, що стояла тут, відноситься ще до 1381 року. То була дерев'яна споруда, увінчана високою баштою. У 1404 році до будівлі була прибудована галерея для міського сурмача і на башті встановлений годинник (загинули в пожежі 1571 року).

Кардинально перебудували ратушу в кінці XV століття: архітектором Гансом Блехером в 1491 році була споруджена нова ренесансна башта з аттиком. Пожежі 1527 і 1571 років не пощадили ратушу; тим більше цінні її фрагменти, які уціліли. Це вже згадувані скульптури левів, що стоять нині на вулиці Коперника під костелом св. Лазаря, і декілька левів з фасаду, що зберігаються в Картинній галереї, нарешті, рельєф в Історичному музеї, що зображає човен з веслярями.

На початку XVII століття було побудовано нову будівлю ратуші з високою восьмикутною баштою, прозваною Кампіановською і увінчаною позолоченим залізним левом. Автор проекту - вроцлавський архітектор і скульптор Андреас Бемер (пом. близько 1686 р.). Біля входу в ратушу стояла скульптура лева, виконана в 1618 році; зараз вона прикрашає парк Високий Замок. Але і ця ратуша не збереглася - в 1826 році башта звалилася.

на площі Ринок, Львів квартири на добуввечері на площі Ринок у Львові, оренда Львів

Будівництво нової будівлі за проектом Ю. Маркля, Ф. Третера і А. Вондрашки було завершене в 1835 році. Остання за часом перебудова відноситься вже до середини століття: в дні революційних потрясінь 1848 року австрійська артилерія обстрілювала місто, і ратуша горіла. Керуючий реставрацією Ю. Глоговський запроектував масивну колонаду портика з фронтоном, а архітектор І. Зальцман - башту в декілька зміненому вигляді, без існуючого раніше купольного завершення.

У 1852 році були встановлені на ній міський годинник. Чіткий геометричний об'єм ратуші сухуватий по малюнку, а ритм пілястрів і вікон на фасадах декілька одноманітний. Разом з тим ратуша органічно увійшла до архітектурного образу Львова, і її башта стала символом, емблемою міста.

ратуша в центрі Львова, квартири Львів знятиточний час, оренда квартир в Львові

Силует Львова вже важко уявити собі без цієї будівлі, активно організуючого центр міста.

Екскурсія по Ратуші і більш детальне ознайомлення з нею можливо через сайт "Оренда квартир у Львові, Трускавці, Моршині, Східниці". Дізнатися розклад сподобалася екскурсії ви завжди зможете зателефонувавши нам за телефонами вказаними на інформаційному порталі

По кутах ратуші розміщуються фонтани - дуже істотні компоненти художнього ансамблю площі. Вони прикрашені скульптурами Нептуна, Діани, Адоніса і Амфітріти.

скульптура Амфітріди, подобові квартири Львівстатуя Нептуна, зняти квартиру у Львові в центрі

Автором статуй називають одного з кращих львівських творців Гартмана Вітвера (пом. до 1828 р.), з ім'ям якого нам ще належить зустрітися. Вихованець Віденської Академії витівок, Вітвер влаштувався в Львові, мабуть, в кінці 80-х років XVIII століття.

Виконані їм в 1793 році статуї для фонтанів з'явилися першими провісниками класицистичної скульптури в Львові. Твори Вітвера не відмічені яскравою індивідуальністю, але пластичні і декоративні достоїнства їх безперечні. Вони цілісні і органічні по своїх образних і формальних рішеннях. Статуям на площі Ринок властива та стримана елегія, яка була характерна для класицистичної скульптури.

На площі Ринок наш сайт може надати вам можливість зняти квартиру Львів центр

... Вечорами на площі запалюються старовинні ліхтарі, а промінь прожектора освітлює жовто-блакитний прапор на високій башті Міськради. Львів живе своїм звичайним, повсякденним життям. Здається, що на цьому перехресті зіткнулися і сплели воєдино далекі і близькі епохи. Їх риси і прикмети утворюють те, що прийнято називати обличчям міста.