Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

укр
рус
eng

Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

Ціни на житло змінюються, уточнюйте.
  • Надія Київ ...
  • Александр Киев ...
  • Ирина Дани Житомир ...
  • Лилия Мелитополь ...

Архітектура будинків на площі Ринок, Львів

Час йшов, змінювалися покоління, смаки, погляди, стилі. Століттям кондотьєрів і відважних купців поступається місце епосі придворних кавалерів в оксамитових камзолах і пудрених перуках.

Замість строгих і часом суворих палаццо епохи Відродження зростають багаті і пишні палаци знаті у стилі бароко і рококо, що вражають пластикою то сильних динамічних форм, то примхливих, немов кокетливих і жіночно зніжених.

Одним з кращих в цьому ряду є будинок №10. Раніше тут стояли два будинки, один з яких належав поетові Б. Шимоновичу. В кінці XVII століття будівлі, капітально перебудовані, склали єдине ціле - палац, що став резиденцією губернаторів. Тоді ж на задньому фасаді, що виходить на вулицю Івана Федорова, була висічена дата - 1695 рік.

Але в 1760 році палац, що перейшов у власність князів Любомирських, знову піддався радикальній переробці. Новий проект був замовлений видатному зодчому XVIII століття Яну де Вітте, а будівництво здійснювали послідовно львівські архітектори Б. Меретин, М. Урбаник і скульптор С. Фессингер. Останньому, а також безпосереднім виконавцям Стефану Кодецькому і Яну Оброцькому належать, мабуть, ліпні прикраси інтер'єру і скульптура, що декорує зовнішній кут палацу.

Це дійсно палац магната, вже своїми розмірами і всім своїм виглядом що вселяє глядачам уявлення про могутність і багатство власника. Гармата з ядрами і інші військові атрибути, поставлені в кутовій ніші будівлі, повинні були нагадувати про його ратну славу. Фасад здається висіченим різцем темпераментного творця.

У архітектурі будівлі немає замкнутості і відособленості пам'ятників епохи Відродження; відкритіше, динамічніше, воно пов'язане з навколишнім архітектурно-природним середовищем. Сприяє цьому і протяжний балкон, обнесений чудовою по малюнку балюстрадою. В той же час тут немає ще дрібної подрібненості форм, властивою мистецтву розвиненого рококо. Риси і особливості архітектури XVIII століття виявляються і в деяких інших пам'ятниках на площі Ринок.

Наш сайт надасть Вам можливість зняти квартиру у Львові на добу, в цих пам'ятках старовини і надасть багато цікавого про історію площі Ринок.

Балкон будинку №20, дуже цікавого в цілому, декорований витонченими ажурними вазами у дусі рококо. А капітально реконструйований в середині XVIII століття архітектором Б. Меретином вузький високий фасад будинку № 3,

будинок №3 у Львові площа Ринок, Львів квартири

затиснутого між палаццо Бандінеллі і «Чорною кам'яницею», прикрашений аттиком і дуже емоційними барочними атлантами. Їх крихкі, зігнуті фігури виконані не силою і мужністю, а витонченістю «галантної» епохи.

Пишністю, грацією і легкою радісною святковістю приваблює до себе будинок № 17, витриманий в стилі рококо.

Західна сторона площі Ринок завершується двома будинками, побудованими на місці старих вже на початку XX століття: № 31 - за проектом архітектора Б. Віктора і скульптора 3. Курчинського в 1929 році, №32 (зараз тут універмаг) - за проектом інженера М. Лужецького.

Скульптурна декорація будинку № 31 визначена в цілому стилістикою віденського модерна і в той же час дуже своєрідна: фасад майже суцільно вкритий низьким рельєфом, м'яким і розпливчатим, немов тісто. Велика кількість декоративних елементів повідомляє будівлі якусь несподівано варварську пишність і в той же час відтінок наївного франтівства.

Майже вся північна сторона площі Ринок реконструйована в XVIII - початку XIX століття. Правда, тут нерідкі фрагменти і більш давньої архітектури: пружний, як лук, абрис готичної арки (№ 45) або виноградне гроно на замковому камені порталу ренесансних пропорцій (№ 34).

Але через контраст і свою різночасність фрагменти ці лише підкреслюють основну лінію еволюції львівського зодчества. У цій частині площі можна спостерігати всі відтінки архітектури XVIII - почала XIX століття - від розвиненого бароко до строгого і деколи сухуватого класицизму, що змінив «витіювате» рококо.

Крім свого загального архітектурного рішення, багато будівель привертають увагу деякими деталями, які придають будинкам певну індивідуальність і характерність. Є можливість оренда квартир подобово у Львові на площі Ринок. Саме у таких деталях, таких цікавих і цікавих самих по собі, стильові риси епохи, її часовий і локальний колорит заломлюються нерідко найяскравіше і безпосередньо.

Такі, наприклад, дивовижні консолі, що підтримують балкон будинку № 36: посередині голова, увінчана лавровим вінком, а по сторонах бородані з левовими торсами.

Напруженою експресією вражають атланти будинку № 40; ці виснажені аскети виконані правдою сильних відчуттів і пристрастей. Мабуть, що вони вийшли з-під різця одного з видних представників львівської скульптурної школи XVIII століття.

А поряд, над порталом будинку № 41, чарівний маськарон - довговусий веселун з посмішкою, розтягненою до вух. Безперечний інтерес представляє і плафон з орнаментальним розписом в сінях будинку № 39 - чи не єдиний зразок декоративного живопису, що зберігся, в цивільній архітектурі старого Львова.