Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

укр
рус
eng

Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

Ціни на житло змінюються, уточнюйте.
  • Надія Київ ...
  • Александр Киев ...
  • Ирина Дани Житомир ...
  • Лилия Мелитополь ...

Костели Львова

Недалеко від церкви св. Миколи, ближче до Старого Ринку, знаходяться ще два храми, закладені в далекі часи княжого Львова. Це найстародавніші львівські костели - Маріі Сніжної і Іоанна Крестітеля.

Поруч з цими костелами можна зняти квартиру в центрі Львова , скориставшись нашим сайтом, з вікон яких чудово видно ці історичні пам'ятники.

Головним своїм фасадом костьол Марії Сніжної, що стоїть на невеликому пагорбі, виходить на площу Князя Осмомисла, а бічними - на вулиці Івана Гонти і Сніжну.

Деякі дослідники вважають, що він перебудований із староруської церкви. Достовірно, проте, одне: в кінці XIII століття це був вже католицький храм і релігійний центр німецької колонії. Традиційна схема базіліки, типова для західноєвропейської культової архітектури, ясність просторово-об'ємного рішення, дещо приземлені пропорції і скромність декору - все це говорить про відому залежність архітектури будинку від принципів і прийомів романської архітектури.

Костьол неодноразово перебудовувався, і лише опісля шість століть знайшов нинішній вигляд. В кінці XIX століття архітектор Ю. Захаревіч радикально відновив його в псевдороманському дусі; ця стилізація особливо відчутна в декорі інтер'єру і зовнішній орнаментиці вівтарної частини.

костел Маріі Сніжноїкостел Маріі Сніжної, Львів

Дуже значні зміни зазнав і стоячий майже поряд костьол Іоанна Крестітеля. Спочатку це була церква православного чернечого ордена василіан. Потім князь Лев Данилович подарував її своїй дружині Констанції, дочці угорського короля Бели IV, по вказівці якої церква була перебудована для домініканських місіонерів.

Мабуть, тоді ж будівля придбала риси, характерні для романського стилю. Маленький, однонефний, з двома притворами і однією гранованою апсидою, костьол Іоанна Крестітеля не справляє зараз великого враження; від старини тут мало що збереглося. У 1886-1887 роках він капітально реставрувався тим же Ю. Захаревічем, що суцільно прикрасив фасади псевдороманською декорацією. Це була остання у ряді численних перебудов, сильно перетворивши первинну зовнішність будівлі. Найбільший інтерес представляють зараз деякі старі ікони у вівтарі і два чоловічі портрети в ризниці, датовані 1637 і 1647 роками.

Костьоли Марії Сніжною і Іоанна Крестітеля з'явилися першими вісниками ідеологічної експансії Заходу, А незабаром Львів і все Галицько-волинське князівство потрапляє в орбіту політичної і військової агресії феодально-католічної Мови Посполитої.

Біля цих костелів квартири в Львові подобово недорого, орендуйте і вивчайте старий Львів.

У 1340 році вмирає Юрій II (Болеслав Мазовецкий), спадковавший останнім князям з правлячої династії Романовічей. Скориставшись міжусобицею, польський король Казимир III в тому ж році оволодіває Львовом, но ненадовго. Місцеве населення надає загарбникам наполегливий захист.

У 1340-1349 роках містом править боярин Дмітрій Детько, що прагнув перед лицем небезпеки згуртувати всі патріотичні сили. Після багатьох битв, облог і переговорів, після декількох років панування то литовських князів, то угорських королів, в 1387 році в Львові затверджується влада польських феодалів.

У історії міста наступає новий період - багатовікова епоха іноземного владицтва, епоха боротьби мужнього і талановитого народу проти соціального і національного пригноблення.

Ці події і зміни не могли не позначитися на зовнішності Львова, його архітектурі і художніх пам'ятниках.