Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

укр
рус
eng

Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

Ціни на житло змінюються, уточнюйте.
  • Надія Київ ...
  • Александр Киев ...
  • Ирина Дани Житомир ...
  • Лилия Мелитополь ...

Церква св. Миколи, Львів

Якнайдавніші пам'ятники львівської архітектури XIII-XIV століть дійшли до нас в зміненому вигляді.

На вулиці Богдана Хмельницького і понині знаходяться декілька православних церков: святих Миколи, Параскеви П'ятниці, Онуфрія. Всі вони побудовані вже багато пізніше - в XVI-XVIII століттях, але на фундаментах найстародавніших львівських храмів. Пятніцкая церква, що знаходилася вже за межами Окольного міста, мала значення оборонного бастіону; від неї до Княжої гори вів підземний хід.

У нинішній архітектурі як Пятніцкої, так і Онуфрієвської церков, виразно проступають риси і особливості староруської архітектури. У цьому, поза сумнівом, позначилася пряма спадкоємність споконвічно місцевої будівельної традиції.

Ми надамо вам можливість зняти квартиру в центрі Львова подобово, на вулиці Богдана Хмельницького, або поруч.

Ще більш безпосередньо простежується вона в архітектурі ц е р к в и св. М и к о л и.

Відомо, що церква існувала вже в 1292 році як придворний княжий храм; пізніше вона належала ремісникам шевського цеху. Проте по своїх розмірах і загальному образному рішенні церква ближче не до типу камерних храмів, а швидше до суспільних, монументальних споруд. Немає ні пишних порталів, ні імпозантної декорації, але від низьких дверей, невеликих вікон у вигляді бійниць, стін з тесаного каменя віє потужністю і значністю військової фортеці. У разі облоги така будівля могла витримати і дійсно витримувало натиск ворожих військ. У лаконічній простоті великих гладких площин, строгості виразних засобів відбився самий дух суворої і героїчної епохи.

За своїм типом церква св. Миколи з трьома апсидами і еліптичним в плані куполом належить до крестовокупольним православним храмам, широко поширеним в давнину на території південно-західної частини Київської Русі. Деякі особливості планово-конструктивного і власне художнього порядку вказують на спорідненість її також з пам'ятниками владіміро-суздальської архітектури. Творчі взаємозв'язки цих двох віддалених один від одного князівств не раз наголошувалися істориками староруської культури.

Від будівлі XIII століття збереглися загальний план і нижня частина стін. Верхня частина стін і крівля зведені в XVII-начале XVIII століття. У 1776 році була прибудована ризниця. А в 1800-му - після пожежі 1783 року - купол. Середня апсида отримує свій окремий купол. Фасад - пілястри. Інтер'єр, декорований в XVIII столітті, витриманий в стилі рококо. У бічних вівтарях можна побачити ікони XVII століття., перенесені сюди з вже неіснуючої дерев'яної церкви св. Теодора, розібраною в XIX столітті. А іконостас і розписи на фронтоні видають манеру художників нашого сторіччя.

Але не всі ці майже неминучі нашарування пізніших епох не торкнулися самої істоти цього рідкісного і цікавого пам'ятника галицько-волинської архітектури. Дві каплиці по сторонах трехнефного храму, увенчатого куполом, створюють в силу разновелікості мас пірамідальну композицію архітектурних об'ємів, згрупованих по двох пересічних осях симетрії.

Ця мальовничість зовнішності не знижує враження простоти і лаконізму крупних архітектурних форм пам'ятника, який асоціюється із закутим в кольчугу дружинником. Візантійська схема крестовокупольного храму творчо переосмислена тут відповідно до національної своєрідності місцевою і всієї староруської архітектури.

Львів завжди був цікавим гостям Львова, ми завжди запропонуємо безліч варіантів орендувати квартиру у Львові.

В той же час багато що в цій церкві-фортеці нагадує пам'ятники балканської і романської архітектури, що цілком з'ясовно, якщо враховувати жваві культурні зв'язки Галицько-Волинського князівства з середньовічною Європою.