Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

укр
рус
eng

Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

Ціни на житло змінюються, уточнюйте.
  • Надія Київ ...
  • Александр Киев ...
  • Ирина Дани Житомир ...
  • Лилия Мелитополь ...

Лікувальні заклади Львів

Певного розвитку набули лікувальні заклади.

В першій половині ХIХ ст. ще сильні були пережитки середньовіччя і пов’язана з цим практика розміщення лікарень у монастирях, а також об’єднання функцій лікувальних закладів і притулків.

Найбільшою спорудою такого типу був будинок інвалідів на вул. Кузнецова (нині вул. Клепарівська), призначений для проживання і лікування ветеранів австрійської армії.

Використовуючи наш сайт, оренда квартир Львів, arendaplus.lviv.ua Ви зможете вибрати квартири подобово в центрі Львова поблизу будь-яких лікувальних закладів Львова.

Корпус завдовжки близько 130 м складається з центрального і двох бічних триповерхових об’ємів, з’эднаних між собою двоповерховими крилами. По осі центральної брами, що веде до внутрішнього замкнутого двору, в глибині садиби поставлені каплиця та допоміжні господарські будівлі, що флангують її.

Весь комплекс, збудований у 1855-1863рр. за проектом відомого віденського архітектора Т. Гансена, має фасади із двобарвної нетинькованої цегли в стилі неороманської фортечної архітектури. Для обігріву приміщень використовували каміни, що з’єднувалися з повітряними каналами в товщині стін.

Наприкінці ХIХ ст. у районі пристосованих під лікарні монастиря боніфритів (вул. Личаківська,30) та колегії піарів (вул. Некрасова ,4) виростають комплекси військового і крайового шпиталів, клінік університету, інфекційних хвороб тощо.

Розосереджене розміщення спеціалізованих корпусів відповідало новим вимогам медичної науки, зумовленим відкриттям Л. Пастера про мікробну природу людських захворювань.

Дістають поширення різні приватні клініки. В 1897-1903рр. за проектом архітектора К. Макловського була зведена єврейська лікарня (нині лікарня швидкої допомоги на вул. Я. Рапопорта).

Архітектура раціонального в своїй основі великого триповерхового корпусу на 120 ліжок вирішена з використанням екзотичних мотивів мавританської архитектури. В опорядженні фасадів застосована двобарвна цегла і синє майолікове обличкування бані над центральним ризалітом.

З кількох приватних лікарень і санаторіїв привертає увагу колишня клініка лікаря Солецького на вул. Личаківська 107, збудована в 1909 р.за проектом О. Лупшинського. Це – один з кращих творів, що відобразив особливості національно-романтичної течії в модерні.

Найбільшою і найдосконалішою лікувальною будівлею Львова, без сумніву, був зведений у 1926-1930 роках на кошти каси взаємодопомоги хворих санаторій на вул. Лисенка.31 (дитяча лікарня). Розташований на озелененому схилі п’ятиповерховий корпус на 240 ліжок запроектований архітектором А. Каменобродським у стилі конструктивізму з урахуванням усіх тогочасних функціональних вимог і вигод. Тут передбачене чітке розмежування господарської частини, лікувальних кабінетів і палат, улаштування балконів, засклених лоджій та соляріїв для хворих.

Сучасний Львів наповнений лікувальними закладами і медичними центрами, пологовими будинками і сімейними центрами, їх більше 18. Дуже багато косметології і салонів краси.

Спіціфіка лікувальних закладів різноманітна. Ті хто приїжджає до Львова здатні зняти квартиру подобово у Львові в центрі для подальшого відвідування необхідних лікувальних закладів.

Будівництво культових споруд не набуло широкого розмаху. При проектуванні нових об’єктів застосовується характерний для періоду історизму та еклектики метод стилізаторства.

Кращими прикладами неоготики є костьол і монастир францісканок на вул. Лисенка ( 1888р., архітектор Ю.Захаревич) та найбільший у місті храм Єлизавети на Привокзальній площі, збудований у 1903-1907рр. за конкурсним проектом Т. Таловського.

Національні традиції українського культового будівництва простежуються в перебудованій з тринітарського костьолу п’ятиверховій Преображенській церкви на вул. Краківській (1900р., архітектор С. Гавришкевич) і в двох одноверхих храмах на вул. Короленка та Старознесенська (архітектор Є. Нагірний)