Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

укр
рус
eng

Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

Ціни на житло змінюються, уточнюйте.
  • Надія Київ ...
  • Александр Киев ...
  • Ирина Дани Житомир ...
  • Лилия Мелитополь ...

Костел Святого Антонія, Львів

Костел св. Антонія (1718) розташований на вигині вулиці Личаківській.

Власне, це декілька об'єктів, які включають, крім будівлі костелу, сходів, тераси, статуї, вази, дзвіниці.

Складний і багатий ансамбль відкривається глядачеві не відразу, а поступово, у міру сходження вгору. У самому низу - балюстрада і статуя мадонни з двома путті по сторонах.

Дуже правдоподібно, що вона належить різцю видного львівського скульптора XVIII століття С. Фессингера. Виконана ліризму, жіночності, теплоти, статуя являє собою прекрасний зразок місцевої декоративної пластики того часу.

Від балюстради йде сходовий марш; на повороті його - вимощений плитами майданчик перед вузьким, спрямованим вгору фасадом будівлі. Він завершується щитом у стилі бароко з нішею, прикрашеним живописом і двома вазами на скошених кутах.

В центрі фасаду видатний вперед об'єм порталу з такими ж кутами, фронтоном і вазами, але меншими за розміром. Недалеко, в стороні від костьолу коштує скромна дзвінниця, споруджена в 1818 році за проектом Й. Маркля.

Для бажаючих оренда квартири подобово у Львові поблизу костелу св. Антонія потрібно через сайт arendaplus зробити заявку будь-яким способом зазначеним на головній сторінці сайту.

вид костелу св. Антонія, Львів оренда квартиркостел св. Антонія, квартири Львів

Атмосферою святкування, що театралізується, пронизаний інтер'єр костьолу. Старий живопис зберігся погано, але цілий ряд скульптур і вівтарів в стилі рококо, велика кількість позолоченого декоративного різьблення і ліпнини, вишуканих завитків і раковин дозволяють відчути дух часу.

Для повноти картини львівської архітектури XVII-XVIII століть слід згадати ще декілька більш другорядних, але по-своєму значних пам'ятників.

Серед них – Євангелічна церква на вулиці Зеленій (1685). Класичні строгість і стриманість декору пом'якшені тут злегка увігнутою лінією фасаду, що додає будівлі живописність, невимушеність.

Безперечний інтерес представляють і маленькі однонефні костели XVII-XVIII століть, розкидані по різним, часто віддаленим кінцям міста.