Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

укр
рус
eng

Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

Ціни на житло змінюються, уточнюйте.
  • Надія Київ ...
  • Александр Киев ...
  • Ирина Дани Житомир ...
  • Лилия Мелитополь ...

Споруди бароко у Львові

Як це не дивно, але видатні пам'ятників світської, цивільної архітектури XVII-XVIII століть в Львові збереглося не більше, якщо не менше, ніж від попередньої епохи.

Крім Королівського арсеналу П. Гродзіцкий керував в 1639 році спорудою так званого арсеналу Сенявських, який знаходиться на Бібліотечній вулиці біля костьолу Марії Магдалини (зараз тут Наукова бібліотека ім. В. Стефаника). На початку XIX століття будівля була, проте, кардинально перебудовано за проектом архітектора і живописця Ігнация Хамбреза (1752-1835) з Моравії.

З інших споруд епохи бароко слід назвати корпуса клінік Медичного інституту (1748) на вулиці Некрасова. До 1782 року в них розміщувалася колегія чернечого ордена піярів.

Що ж до житлової архітектури, то крім розглянутих в попередніх статтях будинків на площі Ринок слід вказати ще на декілька пам'ятників. Так, наприклад, заслуговують уваги будинки № 4 і 24 на Краківській вулиці,

вхід в будинок №4 на Краківській, Львів подобово квартирапарадний вхід в будинок №24 на Краківській, зніму квартиру у Львові

прикрашені замковими каменями з виноградними кетягами або балконними консолями у вигляді напівфігур добродушно-наївних героїв. Хорошим зразком барочного стилю може служити будинок палацового типу, розташований недалеко від Вірменського собору, - з великим балконом і путті по сторонах.

1740 роком датується будинок № 8 на Руській вулиці, хоча контрфорси указують на ранішу першооснову. Чотири барельєфи з сірого каменя, що зображають геральдічеських левів, дельфінів, торговий корабель, мішок, бочку і ріг достатку, надають йому вельми живописному вигляду.

Ми познайомилися тільки з деякими пам'ятками львівської архітектури XVII-XVIII століть, а скільки інших розсіяно по місту! Можливості сайту Аrendaplus практично безмежні в Вашої потреби почерпнути інформацію про Львів або зняти квартиру у Львові подобово недорого.

Львів в цей час інтенсивно разрастаєтся; йому стає тісно в старих, середньовічних границях. Росте населення, забудовуються нові райони і околиці, споруджуються все нові костьоли, церкви, монастирі. Через багато історичних обставин католицька церква володіла тут досить міцними позиціями.

Особливо зміцнилися вони після висновку Брестської унії 1596 року, по якій православна церква Галіциі признала влада Ватикану. Крупні магнати, шляхтичі, багаті торговці були зацікавлені в союзі з могутньою церквою, і багато хто з них охоче жертвував на будівлю костьолів і монастирів.

У цьому союзі пануючих класів католицька церква ставала знаряддям духовного і ідеологічного закабалення українців, їх полонізації і окатоличування. Зрозуміло, сенс, який вкладали сучасники в ці споруди, нам чужі, але багато хто з них зберігає своє значення як витвори мистецтва, пам'ятники творчої праці народу, нарешті, як свідки далекої історії.

Драматичний епізод зв'язаний, наприклад, з тим, що був з костелом св. Ганни,

Відбудований костел святої Анни, зняти квартиру у Львові на добу

розташованим на розвилці вулиць Городоцької і Т. Шевченка. На місці сучасної будівлі стояв дерев’яний костел, закладений в 1507 році. Літописи розповідають, що в той рік кравецькі підмайстри, зговорившись, вирішили таємно покинути місто і піти шукати кращої частки. Втеча їх не вдалася: наздогнані міською вартою, вони були жорстоко побиті залізними ціпами. Декілька підмайстрів було вбито і тут поховано. На згадку про цю подію і був споруджений дерев'яний храм. Вже два роки опісля костел згорів; відновлений в 1599 році, а пізніше відбудований в камені.
Нині існуюча будівля побудована в 1730 році. Специфічні межі бароко поєднуються з чіткістю і простотою розчленовувань, конструкцій, ліній силуету, скромністю декору і іншими ознаками ренесансної архітектури. Цілком ймовірно, в цьому позначилася залежність архітектора від попереднього зразка.

На вулиці Городоцькій знаходиться монастир св. Брігиди, зведений в XVII столітті і перебудований в 1782 році в тюрму. Деякі зміни зазнав і монастир б о н і ф р а т і в (кут вулиць Личаковської і Чехова), існувавший в 1539-1784 роках: тут розмістився госпіталь. Зберігся корпус XVII століття з картушем і щитом вгорі, барочним порталом, прикрашеним різьбленням і раскрепованним карнизом.

У тому ж районі, на початку вулиці Личаківської, знаходяться колишній костьол і монастир к л а р и с о к,

костел кларисок, оренда житла Львів

датовані початком XVIII століття. Основний мотив костелу - висока башта, пов'язана з нефамі волютамі і двома невеликими вазамі. Площини бічних фасадів і вівтарної частини членуються пілястрами, високими вікнами у всю стіну і завершуючим фризом з трігліфамі.

Простота і стриманість декору, твердий, мабуть, навіть сухуватий малюнок будівлі декілька відрізняють костел кларіссок від сучасних йому пам'ятників. Інтер'єр його прикрашали фрески М. Строїнського, на жаль, вони були знищені при реставрації храму в 1899 році.

Більш «барочну» зовнішність має колишній костьол францисканців (1708) на вулиці Короленко. Площина головного фасаду об'єднана пілястрами, оформленим виступаючим уперед порталом. На рівні другого ярусу розміщені два полуциркульних вікна і закруглений вгорі рельєф богоматері між ними.

Центральний неф сполучений з бічними барочними волютамі, а портал вінчає раськрепованний наличник. Будівля не вражає яскравою своєрідністю, але в нім є те, що вводить його в сферу архітектури як мистецтво: образний початок, цілісність втіленого задуму, гармонія мас і об'ємів.

Скромність, простота і ясність загального рішення поєднуються тут з якоюсь інтимністю і благородною витонченістю форм і ліній. У одній з каплиць костьолу збереглася картина «Св. Рох» грона відомого майстра австрійського живопису М. Альтамонте (1657-1745), а в іншій - «Св. Казимир», написаний львівським художником ХVIII століття Ю. Хойніцким.