Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

укр
рус
eng

Бронювання квартир:
(067) 93-980-21
(063) 31-403-23 | (095) 176-95-85
Дзвінки з 8:00 до 22:00 робочі дні

Ціни на житло змінюються, уточнюйте.
  • Надія Київ ...
  • Александр Киев ...
  • Ирина Дани Житомир ...
  • Лилия Мелитополь ...

Старий Львів

Старий Львів, - а певною мірою і сучасний, - це перш за все площа Ринок, центр і осереддя всього його життя - суспільною, економічною, культурною.

Шість сторіч історія міста нерозривно пов'язана з цією порівняно невеликою, майже квадратною площею. Тут знаходилисьсь магістрат, палаци і будинки іменитих городян, тут торгували, тут же творили суд і розправу.

Колись біля ратуші, в південно-західній частині площі, де публічно страчували і карали, підносився кам'яний стовп у вигляді двох повернутих один до одного спиною фігур: Феміди з вагами і пов’язкою на очах і ката з мечем (зберігається в Історичному музеї).

"Ринок служить і для справ публічних і для справ купецьких", - писав в кінці XVI - початку XVII століття автор першої хроніки Львова Ян Альнпек.-Тут вирішуються адміністративні спори, а також виставляються на продаж всі необхідні товари. Це досить широка квадратна площа, оточена високими красивими кам'яними будинками. Тут можна побачити купців зі всіх країн, вони прибувають в це місто як до торгового складу зі всієї Європи і Азії, а більше всього - греків, турок, вірмен, татар, молдаван, угорців, німців, італійців.

оренда квартир в Львові подобовоцентр Львова

Високі вузькі будинки з трьома вікнами по фасаду: два світлиці і одне опочивальні (за законом XVI століття на збільшення числа вікон був потрібний особливий дозвіл і сплата великого податку). Майже на кожній будівлі - охоронна дошка: «Пам'ятник архітектури». Сорок п'ять будівель на одній невеликій площі, сорок п'ять пам'ятників архітектури - це унікальний музей просто неба, наукова історія львівської архітектури.

Готичний Львів, як вже мовилося, майже повністю загинув у вогні пожежі 1527 року. Та все ж то тут, то там проступают його уцілілі фрагменти. Багато будинків на площі Ринок побудовані на місці зруйнованих готичних будівель, на їх фундаментах і нижніх поверхах.

Характерні для готики нервюрні зведення, хрестові перекриття, загострені стрілчасті арки можна і зараз побачити в сінях і на фасадах будинків № 4, 6, 7, 16, 25, 26, 28, 45 і інших.

Ми надамо вам можливість зняти квартиру у Львові подобово через наш сайт.

Залишки стародавнього Львова часом приховані під землею: недавно при розкопках на площі Ринок археологами виявлені цікавіши підвали (деякі двоповерхові) з характерними готичними порталами і цегляною кладкою XV століття. Ці споруди виходять за межі будівель, що існують нині, і розміщуються під тротуаром; раніше над ними знаходилися криті галереї, що використалися для торгівлі і оберегали перехожих від дощу і снігу.

Архітектурний образ площі, головна тема її ансамблю складалися в другій половині XVI - початку XVII століття, в період твердження і розквіту львівського Відродження. Це наклало на її зовнішність друк строгого смаку і відчуття міри, благородній стриманості декору і виразних засобів. У числі кращих споруд на площі Ринок - і у всій львівській цивільній архітектурі тієї пори - будинки № 4 і 6, в яких нині розміщується Історичний музей.

оренда квартир в Львові

Будинок № 4 відомий як «Чорна кам'яниця», тобто чорна будівля. Старі джерела свідчать, що на цьому місці раніше стояв будинок, що належить нікому Андрію з Києва і що згорів в 1571 році.

Ділянку придбала вдова львівського патриція Софія Ганель, і в 1577-1588 роках, очевидно, за проектом Петра Красовського було споруджено що збереглося донині ця будівля. Незабаром воно перейшло у власність італійського купця Томаша ді Альберті, а в 1596 році власником його став Ян Лоренцовіч, що відкрив тут одну з перших в Львові аптек.

Тоді ж, в кінці XVI століття, був надбудований третій поверх. У 1645 році «Чорна каменіца» перейшла до Мартіну Анчовському, купцеві, лікареві і секретареві короля Яна Собеського. У 70-х роках XVII століття архітектор Мар'ян Градовський, що прозвав Вигідним (Зручним), прикрасив фасад аттіком і по-новому оформив деякі інтер'єри. Останні істотні будівельні роботи відносяться вже до 1884 року, коли горище було перетворене на верхній, четвертий поверх.

Як і більшість будинків на площі Ринок, «Чорна кам'яниця» займає вузьку ділянку, що йде в глибину. Традиційна асиметрія вікон додає зовнішності будівлі якусь невимушеність. Весь фасад знизу доверху покритий потемнівшим від часу (звідси і назва будинку) тесаним каменем, створюючим ромбоподібне, так зване брілліантове рустування.

У італійських палаццо епохи Відродження це рустування, велике і важке знизу, у верхніх поверхах, як правило, стає легшою; тут же русти від цоколя до карниза однієї величини. Це рустування додає будівлі особливого роду декоративність, монументальні квадри підкреслюють майже ювелірну тонкість орнаментального різьблення порталу і наличників, стилістично близькою декору каплиці Трьох святителів; на фасаді виділяються рельєфи, ажурний аттік, увінчаний стовпчиками, різьбленими обелісками і волютамі.

Подібні аттіки, характерні для польської і взагалі середньоєвропейської архітектури XVI-XVII століть, часто зустрічаються в львівській архітектурі тієї пори. Чаруванням старизни і якоюсь простодушною наївністю віє від барельєфів XVII століття, що зображають богоматері, св. Мартіна на коні - патрона тодішнього власника будинку, і св. Станіслава Костку.

Автори «Чорної кам'яниці» в цілому слідували основним принципам і канонам ренесансної архітектури. Простота і ясність архітектурного об'єму, чітке розчленовування по поверхах, прямокутники порталу і віконних отворів, функціональність і логічна виправданість всіх конструкцій і деталей, монументальність і одночасна витонченість, яка придає архітектурному образу відтінок інтимності і ліризму, - все це дозволяє поставити «Чорну кам'яницю» в ряд найбільш досконалих зразків львівської архітектури епохи Відродження.

По свідоцтвах очевидців, інтер'єр «Чорної кам'яниці» був оброблений з винятковою на ті часи пишнотою. Поліхромні розписні стелі, різьблені обрамлення вікон і дверей, багаті прикраси будинкової каплиці, бронза, мармур, картини, східні килими - все це створювало яскраве, святкове видовище.

Орендувати квартири подобово в центрі Львова ви завжди зможете через сайт arendaplus. У нас багато пропозицій для вас.

Від минулої розкоші зараз збереглось небагато що: декілька дерев'яних балок, різьблення яких примушує пригадати традиції українського народного мистецтва, міжвіконні колони, суцільно покриті майстерним різьбленим орнаментом з розеток, виноградних кетягів і головок херувимів.

Тонкий смак і майстерність відчутні в декорі пізнішого порталу, який веде в каплицю: складно профіліровані пілястри підтримують невеликий сандрік, на який, у свою чергу, спирається аттік з барельєфним розп'яттям.